1

Stary Sącz najlepszy w plażówce

Opublikowano 6 czerwca 2019


Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego siatkówce plażowej
w kategorii dziewcząt i chłopców
zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu

P1420518


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Plażowej
Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 6 czerwca 2019 r. – boiska do siatkówki plażowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Starym Sączu.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki siatkowej plażowej wśród młodzieży oraz wyłonienie mistrzów powiatu nowosądeckiego w kategorii dziewcząt i chłopców, reprezentantów na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów zgłosiło się 5 zespołów w kategorii dziewcząt i 5 zespołów w kategorii chłopców (30 zawodników)
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu
  • Szkoła Podstawowa w Barcicach
  • Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej
  • Szkoła Podstawowa w Chełmcu
  • Szkoła Podstawowa w Starej Wsi
  • Szkoła Podstawowa w Krużlowej Wyżnej
  1. Drużyny grały do dwóch wygranych setów (do 15 pkt.) systemem „każdy z każdym”.
  1. Wyniki poszczególnych spotkań:

Dziewczęta:

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP Chełmiec SP 2 Stary Sącz 0 : 2 (1:15; 4:15)
2. SP Barcice SP Stara Wieś 2 : 0 (15:7; 15:3)
3. SP Chełmiec SP Lipnica Wielka 1 : 2 (15:9; 6:15; 7 : 11)
4. SP Stara Wieś SP 2 Stary Sącz 0 : 2 (3:15; 8:15)
5. SP Barcice SP Lipnica Wielka 2 : 0 (15:10; 16:14)
6. SP Chełmiec SP Stara Wieś 2 : 0 (15:5; 15:6)
7. SP Barcice SP 2 Stary Sącz 0 : 2 (12:15; 9:15)
8. SP Stara Wieś SP Lipnica Wielka 0 : 2 (9:15; 15:17)
9. SP Barcice SP Chełmiec 2 : 0 (15:8; 15:7)
10. SP 2 Stary Sącz SP Lipnica Wielka 2 : 0 (15:7; 15:10)

 

 Tabela końcowa:

 

M-ce

 

Szkoła/Drużyna

 

Mecze

 

Punkty

Zwy
cięstwa
 

Sety

Małe
punkty
1. Szkoła Podstawowa nr 2
w Starym Sączu
4 8 4 8 : 0 120 : 54
2. Szkoła Podstawowa w Barcicach 4 7 3 6 : 2 112 : 79
3. Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej 4 6 2 4 : 5 108 : 113
4. Szkoła Podstawowa w Chełmcu 4 5 1 3 : 6 80 : 106
5. Szkoła Podstawowa w Starej Wsi 4 4 0 0 : 8 56 : 122

 

Kolejność końcowa w turnieju dziewcząt:

M-ce Szkoła/Drużyna Nauczyciel/Opiekun
1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu Janusz Pasiut
2. Szkoła Podstawowa w Barcicach Dorota Postrożny
3. Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej Wojciech Małyk
4. Szkoła Podstawowa w Chełmcu Halina Konstanty
5. Szkoła Podstawowa w Starej Wsi Robert Kwoka

 

Chłopcy:

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP 2 Stary Sącz SP Lipnica Wielka 2 : 0 (15:9; 15:13)
2. SP Barcice SP Krużlowa W. 1 : 2 (15:13; 12:15; 8:11)
3. SP 2 Stary Sącz SP Chełmiec 2 : 0 (15:2; 15:10)
4. SP Krużlowa W. SP Lipnica Wielka 1 : 2 (13:15; 15:11; 9:11)
5. SP Barcice SP Chełmiec 2 : 0 (15:5; 15:9)
6. SP 2 Stary Sącz SP Krużlowa W. 2 : 0 (15:13; 15:8)
7. SP Barcice SP Lipnica Wielka 2 : 0 (15:13; 15:13)
8. SP Krużlowa W. SP Chełmiec 2 : 0 (15:4; 15:3)
9. SP Barcice SP 2 Stary Sącz 0 : 2 (14:16; 9:15)
10. SP Lipnica Wielka SP Chełmiec 2 : 0 (15:4; 15:2)

 

 Tabela końcowa:

 

M-ce

 

Szkoła/Drużyna

 

Mecze

 

Punkty

Zwy
cięstwa
 

Sety

Małe
punkty
1. Szkoła Podstawowa nr 2
w Starym Sączu
4 8 4 8 : 0 121 : 78
2. Szkoła Podstawowa w Barcicach 4 6 2 5 : 4 118 : 110
3. Szkoła Podstawowa w Krużlowej Wyżnej 4 6 2 5 : 5 127 : 115
4. Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej 4 6 2 4 : 5 115 : 139
5. Szkoła Podstawowa w Chełmcu 4 4 0 0 : 8 38 : 120

 

Kolejność końcowa w turnieju chłopców:

M-ce Szkoła/Drużyna Nauczyciel/Opiekun
1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu Maciej Rejowski
2. Szkoła Podstawowa w Barcicach Dorota Postrożny
3. Szkoła Podstawowa w Krużlowej Wyżnej Damian Jędrusik
4. Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej Wojciech Małyk
5. Szkoła Podstawowa w Chełmcu Halina Konstanty

 

  1. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami, pucharami i dyplomami.
  2. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego i awans na zwody rejonowe w kategorii dziewcząt i chłopców zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu. Drużyny ze Starego Sącza występowały w składzie – dziewczęta: Katarzyna Dudka, Oliwia Majerska, Katarzyna Pierzga; chłopcy: Bartosz Kurzeja, Kacper Miechurski, Piotr Padula.

 

Sprawozdanie – siatkówka plażowa – Igrzyska Młodzieży

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN