Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w piłce ręcznej chłopców

P1490095

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Szkoła Podstawowa w Brzeznej.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 13 kwietnia 2022 r. – Szkoła Podstawowa w Brzeznej.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki ręcznej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów awansowały 3 zespoły – 48 zawodników (zwycięzcy zawodów międzygminnych:
  • Szkoła Podstawowa w Trzetrzewinie
  • Szkoła Podstawowa w Jazowsku
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, 2 razy po 10 minut.

3. Szkoła Podstawowa w Trzetrzewinie Jarosław Hebda

1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie, która uzyskała awans na zawody rejonowe (04.05.2022 r. – Biecz).
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Paweł Darłak, Michał Gliński, Maksymilian Głąb, Seweryn Główczyk, Bartłomiej Gruca, Patryk Gruca, Łukasz Krok, Arkadiusz Oleksy, Cyprian Rudkiewicz, Hubert Sekuła, Stanisław Szczepański, Igor Werba, Damian Żmuda.
  3. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pucharami i dyplomami. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Sopata z Jazowska.