1

Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie zwycięża w piłce nożnej

Opublikowano 25/05/2022


Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w piłce nożnej chłopców zdobyła
Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie

P1500366

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Mateusz Bacia, Michał Badowski, Dominik Durlak, Tomasz Durlak, Bartosz Forczek, Jakub Gołyźniak, Szymon Jasiński, Szymon Marcyzak, Karol Pękala, Patryk Siedlarz, Jakub Szczepaniak, Kacper Święs.


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców – „6”

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 25 maja 2022 r. – Orliki: Stary Sącz, Podegrodzie, Brzezna.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów zgłosiło się 12 zespołów: (144 zawodników)
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie
  • Szkoła Podstawowa w Długołece-Świerkli
  • Szkoła Podstawowa w Świniarsku
  • Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu
  • Szkoła Podstawowa w Korzennej
  • Szkoła Podstawowa w Stróżach
  • Szkoła Podstawowa w Witowicach Dolnych
  • Szkoła Podstawowa w Mystkowie
  • Szkoła Podstawowa w Podolu-Górowej
  • Szkoła podstawowa w Rytrze
  1. Zespoły rywalizowały w trzech grupach eliminacyjnych, grając systemem „każdy z każdym”, 2 razy po 8 minut. Drużyny z 1. miejsca awansowałydo fazy finałowej.

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

Grupa I – Stary Sącz

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP Mystków SP Stróże 2 : 4
2. SP 2 Stary Sącz SP Podole-Górowa 8 : 3
3. SP Stróże SP Podole-Górowa 4 : 8
4. SP Mystków SP 2 Stary Sącz 2 : 6
5. SP Stróże SP 2 Stary Sącz 0 : 10
6. SP Podole-Górowa SP Mystków 4 : 3

 

Tabela grupy I:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu 3 9 24 : 5
2. Szkoła Podstawowa w Podolu-Górowej 3 6 15 : 15
3. Szkoła Podstawowa w Stróżach 3 3 8 : 20
4. Szkoła Podstawowa w Mystkowie 3 0 7 : 14

 

Grupa II – Podegrodzie

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. ZSP Muszyna SP Nowa Wieś 1 : 1
2. SP Długołęka SP 1 Grybów 0 : 1
3. SP Nowa Wieś SP 1 Grybów 1 : 3
4. ZSP Muszyna SP Długołęka 0 : 2
5. SP Nowa Wieś SP Długołęka 1 : 2
6. SP 1 Grybów ZSP Muszyna 2 : 1

 

Tabela grupy II:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie 3 9 6 : 2
2. Szkoła Podstawowa w Długołece-Świerkli 3 6 4 : 2
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie 3 1 2 : 5
4. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi 3 1 3 : 7

 

Grupa III – Brzezna

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP Witowice Dolne SP Korzenna 5 : 3
2. SP Rytro SP Świniarsko 3 : 3
3. SP Korzenna SP Świniarsko 1 : 4
4. SP Witowice Dolne SP Rytro 1 : 3
5. SP Korzenna SP Rytro 2 : 2
6. SP Świniarsko SP Witowice Dolne 3 : 2

 

Tabela grupy III:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Świniarsku 3 7 10 : 6
2. Szkoła Podstawowa w Rytrze 3 5 8 : 6
3. Szkoła Podstawowa w Witowicach Dolnych 3 3 8 : 9
4. Szkoła Podstawowa w Korzennej 3 1 6 : 11

 

Finał:

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP 2 Stary Sącz SP Świniarsko 5 : 4
2. SP 1 Grybów SP 2 Stary Sącz 4 : 2
3. SP Świniarsko SP 1 Grybów 1 : 2

 

Tabela grupy finałowej:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie 2 6 6 : 3
2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu 2 3 7 : 8
4. Szkoła Podstawowa w Świniarsku 2 0 5 : 7

 

Kolejność   końcowa  w  turnieju:

M-ce Szkoła/Drużyna Nauczyciel/Opiekun
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie Roman Cygnarowicz
2. Szkoła Podstawowa nr 2  w Starym Sączu Janusz Pasiut
3. Szkoła Podstawowa w Świniarsku Tomasz Leśniak
4 – 6. Szkoła Podstawowa w Rytrze Małgorzta Machłowska
Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli Zygmunt Biel
Szkoła Podstawowa w Podolu-Górowej Barbara Obłończyk
7 – 9. Szkoła Podstawowa w Stróżach Bogusław Waśko
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie Katarzyna Sułkowska
Szkoła Podstawowa w Witowicach Dolnych Daniel Kowalik
10 – 12. Szkoła Podstawowa w Korzennej Józef Waśko
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Krystyna Borek
Szkoła Podstawowa w Mystkowie Małgorzata Legotko

 

  1. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Mateusz Bacia, Michał Badowski, Dominik Durlak, Tomasz Durlak, Bartosz Forczek, Jakub Gołyźniak, Szymon Jasiński, Szymon Marcyzak, Karol Pękala, Patryk Siedlarz, Jakub Szczepaniak, Kacper Święs.
  2. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszego zawodnika turnieju, którym został Jakub Szczepaniak ze Szkoły Podstawowej nr 1 Grybowie.
  3. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie, która uzyskała awans na zawody rejonowe (07.06.2022 r. – Limanowa).

 

Sprawozdanie – piłka nożna 6 – chłopców – Igrzyska Dzieci

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN