1

Szkoła Podstawowa w Lipiu i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku mistrzami w drużynowym tenisie stołowym

Opublikowano 22/03/2022


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Dzieci
w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gródku n/Dunajcem.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 21 marca 2022 r. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gródku n/Dunajcem.
  3. Cel imprezy – popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrza powiatu w kategorii dziewcząt i chłopców oraz drużyn awansujących na zawody rejonowe (po 2 zespoły dziewcząt i chłopców).
  4. W mistrzostwach powiatu brały udział zespoły złożone z uczniów jednej szkoły podstawowej w kategorii dziewcząt i chłopców. Prawo gry miały szkoły, które zajęły 1 i 2 miejsca w zawodach międzygminnych.
  1. Do zawodów zgłosiło się 6 szkół podstawowych w kategorii dziewcząt
  • Szkoła Podstawowa w Witowicach Dolnych
  • Szkoła Podstawowa w Miłkowej
  • Szkoła Podstawowa w Jazowsku
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamionce Wielkiej
  • Szkoła Podstawowa w Lipiu
  • Szkoła Podstawowa w Zagorzynie

oraz 6 szkół w kategorii chłopców

  • Szkoła Podstawowa w Lipiu
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Ptaszkowej
  • Szkoła Podstawowa w Januszowej
  • Szkoła Podstawowa w Zagorzynie
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
  • Szkoła Podstawowa w Witowicach Dolnych
  1. Kolejność końcowa turnieju w kategorii dziewcząt:
M-ce Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. Szkoła Podstawowa
w Lipiu
Zygmunt Opiło
2. Szkoła Podstawowa
w Miłkowej
Małgorzata Szubryt
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Kamionce Wielkiej
Beata Tomasiak
4. Szkoła Podstawowa
w Witowicach Dolnych
Daniel Kowalik
5 – 6. Szkoła Podstawowa
w Zagorzynie
Marta Chlipała
Szkoła Podstawowa
w Jazowsku
Grażyna Grońska

 

 Kolejność końcowa turnieju w kategorii chłopców:

M-ce Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Łącku
Ewa Sobczyk
2. Szkoła Podstawowa nr 2
w Ptaszkowej
Tomasz Kiełbasa
3. Szkoła Podstawowa
w Witowicach Dolnych
Łukasz Biernacki
4. Szkoła Podstawowa
w Zagorzynie
Marta Chlipała
5 – 6. Szkoła Podstawowa
w Lipiu
Zygmunt Opiło
Szkoła Podstawowa
Januszowej
Łukasz Biernacki
  1. Podczas zakończenia zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami.
  2. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w kategorii dziewcząt zdobyła Szkoła Podstawowa w Lipiu, w kategorii chłopców Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku.
  3. Awans na zawody rejonowe (29.03.2022 r. – Szczyżyc) uzyskały szkoły:

Kategoria dziewcząt:

  • Szkoła Podstawowa w Lipiu (Paulina Bomba, Anna Kogut, Aleksandra Surdziel)
  • Szkoła Podstawowa w Miłkowej (Patrycja Uszko, Sandra Zielińska)

Kategoria chłopców:

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku (Oskar Grabiec, Witold Gurgul, Maciej Syktus)
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Ptaszkowej (Andrzej Kiełbasa, Paweł Kiełbasa, Jakub Klimek)

Sprawozdanie -Druż. ind – tenis – DZ i CH- SP

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN