1

Szkoła Podstawowa w Złockiem zwycięża w piłce halowej dziewcząt

Opublikowano 25 października 2016

25 października br. w hali sportowej Gimnazjum w Rytrze rozegrano turniej halowej piłki nożnej dziewcząt szkół podstawowych o Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego. W zawodach wystąpiły najlepsze cztery szkoły podstawowe w powiecie, które zwyciężyły w zawodach międzygminnych: Szkoła Podstawowa w Barcicach, Szkoła Podstawowa w Librantowej, Szkoła Podstawowa w Złockiem, Szkoła Podstawowa w Gródku n/Dunajcem.

Najlepsze w turnieju okazały się dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Złockiem, które wygrały wszystkie swoje spotkania i zasłużenie zdobyły tytuł Mistrzyń Powiatu. Drugie miejsce zajęła drużyna z Gródka n/Dunajcem, trzecie miejsce zdobyły uczennice z Barcic, a czwarte z Librantowej. Najlepszą zawodniczką została Julia Myjak ze Złockiego.

SP Złockie

Szkoła Podstawowa w Złockiem

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Gimnazjum w Rytrze.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 25 października 2016 r. – Hala sportowa Gimnazjum w Rytrze.
  3. Cel imprezy – popularyzacja halowej piłki nożnej wśród młodzieży oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów zgłosiły się 4 zespoły – zwycięzcy zawodów międzygminnych (40 zawodniczek):
  • Szkoła Podstawowa w Librantowej
  • Szkoła Podstawowa w Barcicach
  • Szkoła Podstawowa Złockiem
  • Szkoła Podstawowa w Gródku n/Dunajcem
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, dwa razy po 10 minut.

4. Szkoła Podstawowa w Librantowej Jakub Kaliciecki

1. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Joanna Bieryt, Julia Myjak, Oliwia Budaj, Anna Miczulska, Paulina Padula, Oliwia Pawlik, Martyna Rusnarczyk, Julia Ryś, Wiktoria Skalniak, Wiktoria Szwarc.
  2. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszą zawodniczkę turnieju, którą została Julia Myjak ze Szkoły Podstawowej w Złockiem.
  3. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa w Złockiem, która uzyskała awans na zawody rejonowe (16.11.2016 r. – Limanowa).