1

Szkoły w Czarnym Potoku i Siennej najlepsze w tenisie stołowym.

Opublikowano 16 stycznia 2017

W Zespole Szkół w Gródku n/Dunajcem 16 stycznia br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych.
Cel imprezy była popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrza powiatu w kategorii dziewcząt i chłopców oraz drużyn awansujących na zawody rejonowe (po 2 zespoły dziewcząt i chłopców).
Do zawodów zgłosiło się 7 szkół podstawowych w kategorii dziewcząt: Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju, Szkoła Podstawowa w Zagorzynie, Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli, Szkoła Podstawowa w Klęczanach, Szkoła Podstawowa w Łęce, Szkoła Podstawowa w Czarnym Potoku, Szkoła Podstawowa w Przydonicy oraz 7 szkół w kategorii chłopców: Szkoła Podstawowa w Januszowej, Szkoła Podstawowa w Szczereżu, Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli, Szkoła Podstawowa w Siołkowej, Szkoła Podstawowa w Siennej, Szkoła Podstawowa w Czarnym Potoku, Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju.  

Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w kategorii dziewcząt zdobyła Szkoła Podstawowa w Czarnym Potoku, w kategorii chłopców Szkoła Podstawowa w Siennej.

Awans na zawody rejonowe uzyskały szkoły:
Kategoria dziewcząt:

  • Szkoła Podstawowa w Czarnym Potoku (Gabriela Gromala, Zuzanna Matusiewicz)
  • Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli (Martyna Plata, Zuzanna Plata)

P1120213


Kategoria chłopców:

  • Szkoła Podstawowa w Siennej (Dawid Trojanowski, Michał Tokarczyk)
  • Szkoła Podstawowa w Szczereżu (Jakub Faron, Mateusz Mamak, Marek Sopata)

P1120222


 

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkół w Gródku n/Dunajcem.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 16 stycznia 2017 r. Zespół Szkół w Gródku n/Dunajcem.
  3. Cel imprezy – popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrza powiatu w kategorii dziewcząt i chłopców oraz drużyn awansujących na zawody rejonowe (po 2 zespoły dziewcząt i chłopców).
  4. W mistrzostwach powiatu brały udział zespoły złożone z uczniów jednej szkoły podstawowej w kategorii dziewcząt i chłopców. Prawo gry miały szkoły, które zajęły 1 i 2 miejsca w zawodach międzygminnych.
  1. Do zawodów zgłosiło się 7 szkół podstawowych w kategorii dziewcząt
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju
  • Szkoła Podstawowa w Zagorzynie
  • Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli
  • Szkoła Podstawowa w Klęczanach
  • Szkoła Podstawowa w Łęce
  • Szkoła Podstawowa w Czarnym Potoku
  • Szkoła Podstawowa w Przydonicy

      oraz 7 szkół w kategorii chłopców

  • Szkoła Podstawowa w Januszowej
  • Szkoła Podstawowa w Szczereżu
  • Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli
  • Szkoła Podstawowa w Siołkowej
  • Szkoła Podstawowa w Siennej
  • Szkoła Podstawowa w Czarnym Potoku
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju

 

  1. Kolejność końcowa turnieju w kategorii dziewcząt:
M-ce Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. SP Czarny Potok Rafał Serafin
2. SP Długołęka-Świerkla Krzysztof Gąsiorowski
3. SP Klęczany Anna Wczesny
4. SP Przydonica Dorota Migacz
5. SP Zagorzyn Marta Chlipała
6. SP Łęka Szymon Potoczek
7. SP 2 Krynica-Zdrój Krzysztof Mirek

 

 Kolejność końcowa turnieju w kategorii chłopców:

M-ce Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. SP Sienna Dominika Zielińska
2. SP Szczereż Maria Pancerz
3. SP Czarny Potok Rafał Serafin
4. SP Długołęka-Świerkla Krzysztof Gąsiorowski
5. SP 2 Krynica-Zdrój Krzysztof Mirek
6. SP Siołkowa Piotr Fyda
7. SP Januszowa Łukasz Biernacki
  1. Podczas zakończenia zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami i dyplomami.
  2. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w kategorii dziewcząt zdobyła Szkoła Podstawowa w Czarnym Potoku, w kategorii chłopców Szkoła Podstawowa w Siennej.
  3.  Awans na zawody rejonowe (15.02.2017 r. – Ropa) uzyskały szkoły:

Kategoria dziewcząt:

  • Szkoła Podstawowa w Czarnym Potoku (Gabriela Gromala, Zuzanna Matusiewicz)
  • Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli (Martyna Plata, Zuzanna Plata)

Kategoria chłopców:

  • Szkoła Podstawowa w Siennej (Dawid Trojanowski, Michał Tokarczyk)
  • Szkoła Podstawowa w Szczereżu (Jakub Faron, Mateusz Mamak, Marek Sopata)

 

Sprawozdanie – drużynowy tenis stołowy – DZ i CH – SP

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN