1

Sztafetowe biegi przełajowe – Igrzyska Dzieci

Opublikowano 28 września 2018

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Powiatowe Igrzyska Dzieci
w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców

 

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie.
  1. Cel imprezy – popularyzacja sztafetowych biegów przełajowych wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrzów powiatu nowosądeckiego, oraz reprezentacji na zawody wojewódzkie (po 2 najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców).
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 26 września 2018 r. – Muszyna – „Zapopradzie”.
  3. Uczestnictwo – w zawodach brały udział reprezentacje szkół podstawowych rocznik 2006 i młodsi oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców. Zespoły składały się z 10 reprezentantów jednej szkoły. Dystans dla dziewcząt wynosił 10 x 800 m, dla chłopców 10  x  1000 m.
  4. Do zawodów zgłosiło się 17 sztafet dziewcząt i 20 sztafet chłopców (370 zawodników) ze szkół podstawowych:
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie
  • Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
  • Szkoła Podstawowa w Jazowsku
  • Szkoła Podstawowa w Rytrze
  • Szkoła Podstawowa w Przydonicy
  • Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy
  • Szkoła Podstawowa w Zagorzynie
  • Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi
  • Szkoła Podstawowa w Chełmcu
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej
  • Szkoła Podstawowa w Jasiennej
  • Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej
  • Szkoła Podstawowa w Piątkowej
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Piwnicznej
  • Szkoła Podstawowa w Korzennej
  • Szkoła Podstawowa w Krużlowej Wyżnej
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem
  • Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej
  • Szkoła Podstawowa w Kąclowej
  • Szkoła Podstawowa w Głęgokiem
  • Szkoła Podstawowa w Łomnicy
  • Szkoła Podstawowa w Stróżach

 

  1. Wyniki sztafetowych biegów przełajowych

 

  • Dziewczynki – 10 x 800 m:
Miejsce Szkoła Podstawowa
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem
2. Szkoła Podstawowa w Krużlowej Wyżnej
3. Szkoła Podstawowa w Chełmcu
4. Szkoła Podstawowa w Piątkowej
5. Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
6. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie
7. Szkoła Podstawowa w Jazowsku
8. Szkoła Podstawowa w Zagorzynie
9. Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej
10. Szkoła Podstawowa w Jasiennej
11. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi
12. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
13. Szkoła Podstawowa nr 1 w Piwnicznej
14. Szkoła Podstawowa w Korzennej
15. Szkoła Podstawowa w Przydonicy
16. Szkoła Podstawowa w Kąclowej
17. Szkoła Podstawowa w Głębokiem

 

  • Chłopcy – 10 x 1000 m:
Miejsce Szkoła Podstawowa
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem
3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej
4. Szkoła Podstawowa w Piątkowej
5. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
6. Szkoła Podstawowa w Rytrze
7. Szkoła Podstawowa w Stróżach
8. Szkoła Podstawowa nr 1 w Piwnicznej
9. Szkoła Podstawowa w Jazowsku
10. Szkoła Podstawowa w Krużlowej Wyżnej
11. Szkoła Podstawowa w Chełmcu
12. Szkoła Podstawowa w Zagorzynie
13. Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
14. Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej
15. Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy
16. Szkoła Podstawowa w Korzennej
17. Szkoła Podstawowa w Przydonicy
18. Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej
19. Szkoła Podstawowa w Łomnicy
20. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

 

  1. Awans na zawody wojewódzkie – 10.10.2018 r. w Nowym Targu – uzyskały szkoły:

Dziewczynki:

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem
  • Szkoła Podstawowa w Krużlowej Wyżnej

Chłopcy:

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem
  1. Podczas zakończenia imprezy zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami.

 

Sztafety – SP

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN