1

Sztafetowe biegi przełajowe – Igrzyska Młodzieży

Opublikowano 28 września 2018

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie.
  2. Cel imprezy – popularyzacja sztafetowych biegów przełajowych wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrzów powiatu nowosądeckiego, oraz reprezentacji na zawody wojewódzkie (po 2 najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców).
  3. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 26 września 2018 r. – Muszyna – „Zapopradzie”
  4. Uczestnictwo – w zawodach brały udział szkoły podstawowe i gimnazjalne oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców z roczników 2002, 2003 i 2004. Zespół składał się z 10 (dziewcząt lub chłopców) reprezentantów jednej szkoły. Dystans dla dziewcząt wynosił 10 x 1000 m, dla chłopców 10 x 1200 m.
  5. Do zawodów zgłosiło się 17 sztafet dziewcząt i 19 sztafet chłopców (360 zawodników) ze szkół podstawowych i gimnazjalnych:
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie
  • Szkoła Podstawowa w Wielogłowach
  • Szkoła Podstawowa w Librantowej
  • Szkoła Podstawowa w Przydonicy
  • Szkoła Podstawowa w Brzeznej
  • Szkoła Podstawowa w Jazowsku
  • Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej
  • Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
  • Gimnazjum w Krużlowej Wyżnej
  • Szkoła Podstawowa w Mogilnie
  • Szkoła Podstawowa w Zagorzynie
  • Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnwj
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem
  • Szkoła Podstawowa w Stróżach
  • Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy
  • Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Piwnicznej
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej
  • Szkoła Podstawowa w Łomnicy
  • Szkoła Podstawowa w Chełmcu
  • Szkoła Podstawowa w Piątkowej
  • Szkoła Podstawowa w Korzennej
  1. Wyniki sztafetowych biegów przełajowych
  • Dziewczynki – 10 x 1000 m:
MIEJSCE SZKOŁA
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
4. Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej
5. Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej
6. Szkoła Podstawowa w Stróżach
7. Szkoła Podstawowa w Jazowsku
8. Szkoła Podstawowa w Zagorzynie
9. Szkoła Podstawowa w Piątkowej
10. Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
11. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi
12. Szkoła Podstawowa nr 1 w Piwnicznej
13. Szkoła Podstawowa w Mogilnie
14. Szkoła Podstawowa w LIbrantowej
15. Szkoła Podstawowa w Łomnicy
16. Szkoła Podstawowa w Przydonicy
17. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie

 

  • Chłopcy – 10 x 1200 m:
MIEJSCE SZKOŁA
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
2. Szkoła Podstawowa w Krużlowej Wyżnej
3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej
4. Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy
5. Szkoła Podstawowa w Jazowsku
6. Szkoła Podstawowa w Zagorzynie
7. Szkoła Podstawowa w Chełmcu
8. Szkoła Podstawowa w Stróżach
9. Szkoła Podstawowa w Wielogłowach
10. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem
11. Szkoła Podstawowa w Korzennej
12. Szkoła Podstawowa w Brzeznej
13. Szkoła Podstawowa nr 1 w Piwnicznej
14. Szkoła Podstawowa w Przydonicy
15. Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej
16. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi
17. Szkoła Podstawowa w Łomnicy
18. Szkoła Podstawowa w Łososinie Dplnej
19. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie

 

  1. Awans na zawody wojewódzkie – 10.10.2018 r. w Nowym Targu – uzyskały szkoły:

Dziewczęta:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem

Chłopcy:

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
  • Szkoła Podstawowa w Krużlowej Wyżnej

 

  1. Podczas zakończenia imprezy zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami.

 

Sztafety – Szkoły Podstawowe i Gimnazja

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN