1

Tęgoborze Mistrzem Powiatu w piłce nożnej

Opublikowano 8 maja 2019


Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w piłce nożnej chłopców
zdobyła Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy

P1410494

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Dawid Bednarek, Jakub Cebula, Krzysztof Hajduga, Arkadiusz Jaśkiewicz, Jakub Koncewicz, Kacper Kruczek, Łukasz Mróz, Gabriel Prusak, Jakub Serafin, Sebastian Serafin, Jakub Suchanek, Bartłomiej Szkarłat, Łukasz Zieleń. Trener: Dariusz KOsecki.


 

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców – „6”

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 8 maja 2019 r. – Orliki: Podegrodzie, Stary Sącz, Brzezna, Gołkowice.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów zgłosiło się 15 zespołów (180 zawodników)
  • Szkoła Podstawowa w Tyliczu
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem
  • Szkoła Podstawowa w Brzeznej
  • Szkoła Podstawowa w Korzennej
  • Szkoła Podstawowa w Łabowej
  • Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy
  • Szkoła Podstawowa w Rożnowie
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie
  • Szkoła Podstawowa w Nawojowej
  • Szkoła Podstawowa w Rytrze
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu
  • Szkoła Podstawowa w Wielogłowach
  • Szkoła Podstawowa w Mszalnicy
  • Szkoła Podstawowa w Krużlowej Wyżnej
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
  1. Zespoły rywalizowały w czterech grupach eliminacyjnych, grając systemem „każdy z każdym”, 2 razy po 8 minut. Drużyny z 1 i 2 miejsca awansowały do następnej rundy, rywalizując w dwóch grupach, następnie po dwa najlepsze zespoły z dwóch grup awansowały do fazy finałowej.

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

Grupa I – Gołkowice

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Grybów Tylicz 2 : 0
2. Wielogłowy Łącko 1 : 2
3. Tylicz Łącko 3 : 4
4. Grybów Wielogłowy 3 : 0
5. Tylicz Wielogłowy 4 : 2
6. Łącko Grybów 0 : 2

 

Tabela grupy I:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie 3 9 7 : 0
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku 3 6 6 : 7
3. Szkoła Podstawowa w Tyliczu 3 3 7 : 8
4. Szkoła Podstawowa w Wielogłowach 3 0 3 : 9

 

Grupa II – Stary Sącz

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Mszalnica Rożnów 0 : 1
2. Stary Sącz Nawojowa 2 : 0
3. Rożnów Nawojowa 1 : 0
4. Mszalnica Stary Sącz 0 : 1
5. Rożnów Stary Sącz 1 : 3
6. Nawojowa Mszalnica 4 : 2

 

Tabela grupy II:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu 3 9 6 : 1
2. Szkoła Podstawowa w Rożnowie 3 6 3 : 3
3. Szkoła Podstawowa w Nawojowej 3 3 4 : 5
4. Szkoła Podstawowa w Mszalnicy 3 0 2 : 6

 

Grupa III – Podegrodzie

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Tęgoborze Krużlowa W. 2 : 0
2. Złockie Tęgoborze 1 : 1
3. Krużlowa W. Złockie 0 : 2

 

Tabela grupy III:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy 2 6 3 : 1
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem 3 6 3 : 1
3. Szkoła Podstawowa w Krużlowej Wyżnej 3 0 0 : 4

 

Grupa IV – Brzezna

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Łabowa Korzenna 0 : 2
2. Rytro Brzezna 0 : 0
3. Korzenna Brzezna 3 : 1
4. Łabowa Rytro 1 : 0
5. Korzenna Rytro 1 : 1
6. Brzezna Łabowa 1 : 4

 

Tabela grupy IV:

M-ce

Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Korzennej 3 7 6 : 2
2. Szkoła Podstawowa w Łabowej 3 6 5 : 3
3. Szkoła Podstawowa w Rytrze 3 2 1 : 2
4. Szkoła Podstawowa w Brzeznej 3 1

2 : 7

 

Mecze II fazy rozgrywek:

Grupa „A” – Stary Sącz

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Stary Sącz Łącko 0 : 1
2. Rożnów Grybów 0 : 2
3. Łącko Grybów 0 : 2
4. Stary Sącz Rożnów 3 : 1
5. Łącko Rożnów 2 : 1
6. Grybów Stary Sącz 1 : 2

 

Tabela grupy „A”:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu 3 6 5 : 2
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie 3 6 4 : 2
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku 3 6 3 : 3
4. Szkoła Podstawowa w Rożnowie 3 0 2 : 7

 

Grupa „B” – Brzezna

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Złockie Łabowa 0 : 1
2. Tęgoborze Korzenna 0 : 0
3. Łabowa Korzenna 0 : 2
4. Złockie Tęgoborze 1 : 1
5. Łabowa Tęgoborze 1 : 2
6. Korzenna Złockie 4 : 2

 

Tabela grupy „B”:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Korzennej 3 7 6 : 2
2. Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy 3 5 3 : 2
3. Szkoła Podstawowa w Łabowej 3 3 2 : 4
4. Zespól Szkolno-Przedszkolny w Złockiem 3 1 3 : 6

 

Grupa finałowa – Stary Sącz

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Tęgoborze Stary Sącz 2 : 0
2. Grybów Korzenna 1 : 0
3. Stary Sącz Korzenna 2 : 0
4. Tęgoborze Grybów 2 : 1
5. Stary Sącz Grybów 2 : 0
6. Korzenna Tęgoborze 0 : 0

 

Tabela grupy finałowej:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy 3 7 4 : 1
2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu 3 6 4 : 2
3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie 3 3 2 : 4
4. Szkoła Podstawowa w K0rzennej 3 1 0 : 3

 

Kolejność   końcowa  w  turnieju:

M-ce Szkoła/Drużyna Nauczyciel/Opiekun
1. Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy Dariusz Kosecki
2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu Maciej Rejowski
3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie Marek Zagórski
4. Szkoła Podstawowa w K0rzennej Jan Waśko
5 – 6. Szkoła Podstawowa w Łabowej Stanisław Brożek
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku Witold Majerski
7 – 8. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem Janusz Chłód
Szkoła Podstawowa w Rożnowie Krzysztof Gondek
9 – 11. Szkoła Podstawowa w Nawojowej Paweł Czernecki
Szkoła Podstawowa w Tyliczu Kazimierz Borek
Szkoła Podstawowa w Rytrze Małgorzata Machałowska
12 – 15. Szkoła Podstawowa w Krużlowej Wyżnej Damian Jędrusik
Szkoła Podstawowa w Brzeznej Leszek Kożuch
Szkoła Podstawowa w Wielogłowach Albert Cisowski
Szkoła Podstawowa w Mszalnicy Piotr Pietruch

 

  1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy, która uzyskała awans na zawody rejonowe.
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Dawid Bednarek, Jakub Cebula, Krzysztof Hajduga, Arkadiusz Jaśkiewicz, Jakub Koncewicz, Kacper Kruczek, Łukasz Mróz, Gabriel Prusak, Jakub Serafin, Sebastian Serafin, Jakub Suchanek, Bartłomiej Szkarłat, Łukasz Zieleń.
  3. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszego zawodnika turnieju, którym został Łukasz Zieleń z Tęgoborzy.

 

Sprawozdanie – piłka nożna 6 – Igrzyska Młodzieży

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN