Uczennice z Grybowa mistrzyniami w siatkówce.

Opublikowano 10/03/2022

Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w siatkówce dziewcząt
zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie

P1480077

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Zofia Chronowska, Julia Dyl, Karolina Grygiel, Ewelina Gurba, Wiktoria Kornakiewicz, Natalia Lewandowska, Weronika Łukasik, Julia Machaczyk, Oliwia Mituś. Trener: Jerzy Udziela.

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Dziewcząt

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 10 marca 2022 r. – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem.
  3. Cel imprezy – popularyzacja siatkówki wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów awansowały 4 zespoły – 56 zawodniczek (zwycięzcy zawodów międzygminnych):
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Piwnicznej-Zdroju,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie,
  • Szkoła Podstawowa w Biczycach Dolnych,
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju.
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, sety rozgrywane były do 25 punktów, spotkanie do dwóch wygranych setów, trzeci set decydujący do 15 punktów.
  2. Wyniki poszczególnych spotkań:
Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. ZSP 1 Piwniczna SP Biczyce Dolne 2 : 0 (25:10; 25:3)
2. SP 1 Grybów SP 2 Krynica 2 : 0 (25:15; 25:9)
3. SP Biczyce Dolne SP 2 Krynica 0 : 2 (18:25; 14:25)
4.     ZSP 1 Piwniczna SP 1 Grybów 0 : 2 (18:25; 22:25)
5. SP Biczyce Dolne SP 1 Grybów 0 : 2 (12:25; 9:25)
6. SP 2 Krynica ZSP 1 Piwniczna 0 : 2 (15:25: 11:25)

Agnieszka Nowak

1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie, która uzyskała awans na zawody rejonowe (29.03.2022 r. – Bobowa).
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Zofia Chronowska, Julia Dyl, Karolina Grygiel, Ewelina Gurba, Wiktoria Kornakiewicz, Natalia Lewandowska, Weronika Łukasik, Julia Machaczyk, Oliwia Mituś.
  3. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszą zawodniczkę turnieju, którą została Oliwia Mituś z SP nr 1 w Grybowie.