Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego
w koszykówce dziewcząt szkół podstawowych
zdobyła Szkoła Podstawowa w Jazowsku

P1420718

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Paula Aleksander, Gabriela Bieryt, Natalia Duda, Karolina Grońska, Julia Kurzeja, Katarzyna Majerska, Klaudia Masiarz, Wiktoria Plata, Angelika Szczepaniak, Emilia Trzajna. Trener: Mariusz Adamczyk.

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 6 grudnia 2019 r. – Hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Krynicy-Zdroju.
  3. Cel imprezy – popularyzacja koszykówki wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów awansowały 4 zespoły – 48 zawodniczek (zwycięzcy zawodów międzygminnych):
  • Szkoła Podstawowa w Jazowsku
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju
  • Szkoła Podstawowa w Trzetrzewinie
  • Szkoła Podstawowa w Podolu-Górowej
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, 4 kwarty po 5 minut.

4. Szkoła Podstawowa w Podolu-Górowej Barbara Obłończyk

1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa w Jazowsku, która uzyskała awans na zawody rejonowe (19.02.2020 r. – Limanowa).
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Paula Aleksander, Gabriela Bieryt, Natalia Duda, Karolina Grońska, Julia Kurzeja, Katarzyna Majerska, Klaudia Masiarz, Wiktoria Plata, Angelika Szczepaniak, Emilia Trzajna.
  3. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszą zawodniczkę turnieju, którą została Gabriela Bieryt ze Szkoły Podstawowej w Jazowsku .