Uczennice ze Świniarska mistrzyniami w piłce ręcznej

Opublikowano 27 marca 2019

Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w piłce ręcznej dziewcząt
zdobyła Szkoła Podstawowa w Świniarsku

P1390946

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Anastazja Mężyk, Oliwia Chronowska, Teresa Faron, Natalia Gaik, Magdalena Janur, Natalia Klatka, Natalia Knurowska, Martyna Nieć, Karolina Oszczepalska, Monika Pawlik, Inga Raróg, Maria Szczygieł, Monika Zaryczny. Trener: Barbara Witecka.

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Dziewcząt

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 27 marca 2019 r. – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki ręcznej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów awansowały 4 zespoły – 64 zawodniczki (zwycięzcy zawodów międzygminnych):
  • Szkoła Podstawowa w Gródku n/Dunajcem
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem
  • Szkoła Podstawowa w Obidzy
  • Szkoła Podstawowa w Świniarsku
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, 2 razy po 8 minut.

4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem Beata Prusak

1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa w Świniarsku, który uzyskała awans na zawody rejonowe (11.04.2018 r. – Nowy Sącz).
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Anastazja Mężyk, Oliwia Chronowska, Teresa Faron, Natalia Gaik, Magdalena Janur, Natalia Klatka, Natalia Knurowska, Martyna Nieć, Karolina Oszczepalska, Monika Pawlik, Inga Raróg, Maria Szczygieł, Monika Zaryczny.
  3. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pucharami i dyplomami. Najlepszą zawodniczką turnieju została Martyna Nieć ze Świniarska.