1

Uczniowie z Jazowska mistrzami w czwórboju

Opublikowano 21 maja 2018

P1300394


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Powiatowe Igrzyska Dzieci
w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej.
  2. Cel imprezy – popularyzacja konkurencji lekkoatletycznych wśród młodzieży szkolnej oraz wyłonienie najlepszych zawodników i drużyn w powiecie nowosądeckim.
  3. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 21 maja 2018 r. – Stadion lekkoatletyczny w Nawojowej.
  4. Uczestnictwo – w zawodach startowały reprezentacje szkół podstawowych składające się z 6 zawodniczek. Rywalizacja w czwórboju lekkoatletycznym obejmowała: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 1000 m. Wyniki przeliczane były na punkty wg. tabel czwórbojowych, suma osiągniętych punktów za cztery konkurencje dała ostateczny rezultat każdego zawodnika. Na wynik zespołu składały się końcowe rezultaty 5 najlepszych zawodników (z 6 startujących).
  5. Do zawodów zgłosiło 12 szkół podstawowych (72 zawodników):
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej
  • Szkoła Podstawowa w Przydonicy
  • Szkoła Podstawowa w Biczycach Dolnych
  • Szkoła Podstawowa w Koniuszowej
  • Szkoła Podstawowa we Frycowej
  • Szkoła Podstawowa w Wielogłowach
  • Szkoła Podstawowa w Jazowsku
  • Szkoła Podstawowa w Lipiu
  • Szkoła Podstawowa nr1 w Grybowie
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie
  • Szkoła Podstawowa w Rytrze
  1. Wyniki końcowe:
  • Klasyfikacja szkół w czwórboju lekkoatletycznym
Miejsce Szkoła Punkty
1. SP Jazowsko 945
2. SP 1 Ptaszkowa 931
3. ZSP Muszyna 926
4. SP 1 Grybów 826
5. ZSP Łącko 762
6. SP Wielogłowy 703
7. SP Rytro 683
8. SP Przydonica 617
9. SP Frycowa 611
10. SP Lipie 510
11. SP Koniuszowa 455
12. SP Biczyce Dolne DNS

  

  • Klasyfikacja indywidualna – 4 konkurencje
Miejsce Zawodnik Szkoła Punkty
1. Jakub Gliński SP 1 Grybów 220
2. Piotr Talar ZSP Łącko 219
3. Jakub Tokarczyk ZSP Muszyna 216

 

Wyniki indywidualne – 4 konkurencje (do pobrania)

 

  • Klasyfikacja indywidualna – poszczególne konkurencje

60 m

Miejsce Zawodnik Szkoła Czas
1. Marcel Stróżyk ZSP Muszyna 8,34
  Kacper Roszuk ZSP Muszyna 8,34
3. Bartosz Janisz SP Koniuszowa 8,37

 

Wyniki 60 m (do pobrania)

1000 m

Miejsce Zawodnik Szkoła Czas
1. Karol Poręba SP 1 Ptaszkowa 3:21,62
2. Jakub Tokarczyk ZSP Muszyna 3:22,82
3. Piotr Rosiek SP Przydonica 3:24,06

 

Wyniki 1000 m (do pobrania)

 

Rzut piłeczką palantową

Miejsce Zawodnik Szkoła Wynik
1. Jakub Gliński SP 1 Grybów 51,00
2. Kacper Roszuk ZSP Muszyna 47,00
3. Szymon Warzecha SP Jazowsko 45,00

 

Wyniki rzut piłeczką palantową (do pobrania)

Skok w dal

Miejsce Zawodnik Szkoła Wynik
1. Maksymilian Grzech SP Jazowsko 4,57
2. Piotr Talar ZSP Łącko 4,53
  Jakub Gliński SP 1 Grybów 4,53

 

Wyniki skok w dal (do pobrania)

 

  1. Podczas zakończenia imprezy zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami.
  2. Awans na zawody rejonowe uzyskały dwie najlepsze szkoły w Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego: Szkoła Podstawowa w Jazowsku i Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej oraz indywidualnie Jakub Gliński z SP nr 1 w Grybowie, Piotr Talar z ZSP w Łącku i Jakub Tokarczyk z ZSP w Muszynie (uzyskali najlepsze wyniki w 4 konkurencjach, a ich szkoły nie awansowały na zawody rejonowe). Zawody rejonowe odbędą się 24.05.2018 r. w Nawojowej.

 

 

Sprawozdanie – czwórbój chłopcy

Wyniki szczegółowe:

 

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN