ARCHIWUM KOMUNIKATÓW

1

Uczniowie z Łącka zwyciężają w minikoszykówce.

Opublikowano 27 lutego 2017

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Krynicy-Zdroju 27 lutego br. rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w minikoszykówce chłopców szkół podstawowych. W zawodach wystąpiły szkoły: Szkoła Podstawowa w Krużlowej Wyżnej, Szkoła Podstawowa w Łącku, Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju,Szkoła Podstawowa w Trzetrzewinie.

Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego i awans na zawody rejonowe wywalczyli młodzi koszykarze z Łącka, drugie miejsce zajęli kryniczanie, trzecie uczniowie z Krużlowej Wyznej, a czwarte z Trzetrzewiny.

P1120952

Szkoła Podstawowa w Łącku

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Minikoszykówce Chłopców

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 27 lutego 2016 r. – Hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Krynicy-Zdroju.
  3. Cel imprezy – popularyzacja koszykówki wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów awansowały 4 zespoły – 48 zawodników (zwycięzcy zawodów międzygminnych):
  • Szkoła Podstawowa w Krużlowej Wyżnej
  • Szkoła Podstawowa w Łącku
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju
  • Szkoła Podstawowa w Trzetrzewinie
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, 4 kwarty po 5 minut. Drużyny rozgrywały swoje mecze wg zasad tzw. uproszczonej passarelli – w pierwszej i drugiej kwarcie występowały dwie różne „piątki”zawodników, w trzeciej i czwartej kwarcie grali dowolni zawodnicy.

4. Szkoła Podstawowa w Trzetrzewinie Jarosław Habela

1. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Jerzy Adamczyk, Mariusz Kutwa, Jakub Hybel, Patryk Janiczak, Mateusz Klag, Krystian Kornaś, Witold Kurnyta, Mateusz Miłkowski, Dawid Rekucki, Łukasz Rompalski, Piotr Talar, Łukasz Ukleja.
  2. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszego zawodnika turnieju, którym został Mariusz Kutwa ze Szkoły Podstawowej w Łącku.
  3. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa w Łącku, która uzyskała awans na zawody rejonowe (09.03.2016 r. – Limanowa).