1

Uczniowie ze Starego Sącza najlepsi w siatkówce

Opublikowano 12 marca 2020


Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego
w siatkówce chłopców szkół średnich
zdobył Zespół Szkół w Starym Sączu

P1450211

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Michał Bielak, Przemysław Bielak, Jakub Citak, Szymon Koszut, Krzysztof Kowalik, Kacper Pierzchała , Bartłomiej Ruchała, Eryk Rusin, Adam Sajdak, Łukasz Sajdak, Gracjan Syjud, Mikołaj Wójcik. Trener: Zbigniew Jasiński.


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Licealiada Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 11 marca 2020 r. – Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki siatkowej wśród młodzieży oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów zgłosiło się 8 zespołów (96 zawodników):
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej,
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju,
  • Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie,
  • Liceum Ogólnokształcące w Grybowie,
  • Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu,
  • Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie,
  • Branżowa Szkoła I Stopnia w Krynicy-Zdroju,
  • Zespół Szkół w Starym Sączu.
  1. Mecze rozgrywano w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów; następnie dwie najlepsze drużyny w każdej grupie rywalizowały o miejsca 1 – 4.
  2. Wyniki poszczególnych spotkań:

Grupa A:

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. ZSZ Grybów LO Grybów 2 : 0 (25:21; 25:19
2. ZSP Krynica PZS Muszyna 2 : 0 (25:16; 29:27)
3. LO Grybów PZS Muszyna 2 : 0 (25:17; 25:18)
4. ZSZ Grybów ZSP Krynica 2 : 0 (25:21; 25:21)
5. LO Grybów ZSP Krynica 2 : 0 (25:19; 25:16)
6. PZS Muszyna ZSZ Grybów 0 : 2 (20:25; 11:25)

 

 Tabela grupy A:

 

M-ce

 

Szkoła/Drużyna

 

Mecze

 

Punkty

Zwy

cięswa

 

Sety

Małe
punkty
1. Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie 3 6 3 6 : 0 150 : 112
2. Liceum Ogólnokształcące w Grybowie 3 5 2 4 : 2 140 : 120
3. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju 3 4 1 2 : 4 131 : 143
4. Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie 3 3 0 0 : 6 108 : 150

 

Grupa B:

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. ZS Stary Sącz ZSP Nawojowa 2 : 0 (25:15; 25:14)
2. Branżowa Krynica LO Stary Sącz 0 : 2 (15:25; 19:25)
3. ZSP Nawojowa LO Stary Sącz 1 : 2 (26:24; 17:25; 14:16)
4. ZS Stary Sącz Branżowa Krynica 2 : 0 (25:21; 25:10)
5. ZSP Nawojowa Branżowa Krynica 2 : 0 (25:18; 25:15)
6. LO Stary Sącz ZS Stary Sącz 0 : 2 (10:25; 9:25)

 

Tabela grupy B:

 

M-ce

 

Szkoła/Drużyna

 

Mecze

 

Punkty

Zwy

cięswa

 

Sety

Małe
punkty
1. Zespół Szkół w Starym Sączu 3 6 3 6 : 0 150 : 79
2. Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu 3 5 2 4 : 3 134 : 136
3. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej 3 4 1 3 : 4 131 : 148
4. Branżowa Szkoła I Stopnia w Krynicy-Zdroju 3 3 0 0 : 6 98 : 150

 

Półfinały:

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. ZSZ Grybów LO Stary Sącz 2 : 0 (25:9; 25:15)
2. LO Grybów ZS Stary Sącz 0 : 2 (20:25; 22:25)

 

Mecz o 3 miejsce:

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. LO Grybów LO Stary Sącz 2 : 0 (28:26; 25:15)

 

Mecz o 1 miejsce:

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. ZS Stary Sącz ZSZ Grybów 2 : 0 (25:15; 25:17)

 

Kolejność   końcowa  w  turnieju:

M-ce Szkoła/Drużyna Nauczyciel/Opiekun
1. Zespół Szkół w Starym Sączu Zbigniew Jasiński
2. Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie Paweł Wysowski
3. Liceum Ogólnokształcące w Grybowie Paweł Sadłoń
4. Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu Kamil Głębocki
5 – 6. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej Mirosław Buliński
  Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju Agnieszka Kula
7 – 8. Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie Beata Prusak
Branżowa Szkoła I Stopnia w Krynicy-Zdroju Angelika Stoińska

 

  1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobył Zespół Szkół w Starym Sączu, który uzyskał awans na zawody rejonowe.
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Michał Bielak, Przemysław Bielak, Jakub Citak, Szymon Koszut, Krzysztof Kowalik, Kacper Pierzchała , Bartłomiej Ruchała, Eryk Rusin, Adam Sajdak, Łukasz Sajdak, Gracjan Syjud, Mikołaj Wójcik.
  3. W uroczystym zakończeniu drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano najlepszego zawodnika turnieju, którym został Szymon Koszut z ZS w Starym Sączu .

 

Sprawozdanie Siatkówka – CH-SZ ŚREDNIE

 

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN