1

ZSP Stary Sącz Mistrzem Powiatu w siatkówce !

Opublikowano 20 marca 2019


Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego
w siatkówce chłopców szkół średnich
zdobył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu

P1390413

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Przemysław Bielak, Jakub Citak, Miłosz Janik, Szymon Koszut, Krzysztof Kowalik, Kamil Padula, Dawid Pajor, Bartłomiej Ruchała, Łukasz Sajdak, Gracjan Syjud. Trener: Zbigniew Jasiński.


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Licealiada Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkól Zawodowych w Grybowie, Liceum Ogólnokształcące w Grybowie.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 21 marca 2019 r. – Zespół Szkól Zawodowych w Grybowie, Liceum Ogólnokształcące w Grybowie.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki siatkowej wśród młodzieży oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów zgłosiło się 8 zespołów (96 zawodników):
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju,
  • Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie,
  • Liceum Ogólnokształcące w Grybowie,
  • Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu,
  • Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie,
  • Branżowa Szkoła I Stopnia w Krynicy-Zdroju,
  • Zespół Szkół w Łącku.
  1. Mecze rozgrywano w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów; następnie dwie najlepsze drużyny w każdej grupie rywalizowały o miejsca 1 – 4.
  2. Wyniki poszczególnych spotkań:

Grupa A:

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. LO Grybów ZSZ Krynica 2 : 0 (25:14; 25:18)
2. ZS Łącko PZS Muszyna 0 : 2 (15:25; 17:25)
3. ZSZ Krynica PZS Muszyna 0 : 2 (11:25; 20:25)
4. LO Grybów ZS Łącko 2 : 0 (25:13; 25:16)
5. ZSZ Krynica ZS Łącko 1 : 2 (23:25; 26:24; 12:15)
6. PZS Muszyna LO Grybów 0 : 2 (29:25; 22:25)

 

Tabela grupy A:

 

M-ce

 

Szkoła/Drużyna

 

Mecze

 

Punkty

Zwy

cięswa

 

Sety

Małe
punkty
1. Liceum Ogólnokształcące
w Grybowie
3 6 3 6 : 0 150 : 103
2. Powiatowy Zespół Szkół
w Muszynie
3 5 2 4 : 2 142 : 113
3. Zespół Szkół
w Łącku
3 4 1 2 : 5 125 : 161
4. Branżowa Szkoła I Stopnia
w Krynicy-Zdroju
3 3 0 1 : 6 124 : 164

 

Grupa B:

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. ZSP Stary Sącz ZSZ Grybów 1 : 2 (19:25; 26:24; 13:15)
2. LO Stary Sącz ZSP Krynica 2 : 0 (28:26; 25:21)
3. ZSZ Grybów ZSP Krynica 2 : 0 (25:14; 25:19)
4. ZSP Stary Sącz LO Stary Sącz 2 : 0 (25:16; 25:14)
5. ZSZ Grybów LO Stary Sącz 2 : 0 (25:21; 25:21)
6. ZSP Krynica ZSP Stary Sącz 0 : 2 (15:25; 17:25)

 

Tabela grupy B:

 

M-ce

 

Szkoła/Drużyna

 

Mecze

 

Punkty

Zwy

cięswa

 

Sety

Małe
punkty
1. Zespół Szkół Zawodowych
w Grybowie
3 6 3 6 : 1 164 : 133
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
w Starym Sączu
3 5 2 5 : 2 158 : 126
3. Liceum Ogólnokształcące
w Starym Sączu
3 4 1 2 : 4 115 : 147
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
w Krynicy-Zdroju
3 3 0 0 : 6 112 : 133

 

Półfinały:

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. ZSZ Grybów PZS Muszyna 2 : 0 (25:20; 25:14)
2. LO Grybów ZSP Stary Sącz 0 : 2 (16:25; 10:25)

 

Mecz o 3 miejsce:

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. LO Grybów PZS Muszyna 2 : 0 (25:22; 25:14)

 

Mecz o 1 miejsce:

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. ZSP Stary Sącz ZSZ Grybów 2 : 0 (25:23; 25:21)

 

Kolejność   końcowa  w  turnieju:

M-ce Szkoła/Drużyna Nauczyciel/Opiekun
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu Zbigniew Jasiński
2. Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie Paweł Wysowski
3. Liceum Ogólnokształcące w Grybowie Paweł Sadłoń
4. Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie Beata Prusak
5 – 6. Zespół Szkół w Łącku Kinga Chowaniec
Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu Alicja Czermińska
7 – 8. Branżowa Szkoła I Stopnia w Krynicy-Zdroju Angelika Stoińska
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju Marcin Nowak

 

  1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, który uzyskał awans na zawody rejonowe (26.03.2019 r. – Nowy Sącz).
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Przemysław Bielak, Jakub Citak, Miłosz Janik, Szymon Koszut, Krzysztof Kowalik, Kamil Padula, Dawid Pajor, Bartłomiej Ruchała, Łukasz Sajdak, Gracjan Syjud.
  3. W uroczystym zakończeniu drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano najlepszego zawodnika turnieju, którym został Łukasz Sajdak z ZSP w Starym Sączu .

 

Sprawozdanie Siatkówka – CH-SZ ŚREDNIE

 

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN