1

ZSP w Muszynie wygrywa turniej piłki nożnej

Opublikowano 15/05/2022


Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w piłce nożnej chłopców
zdobył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie

P1490965

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Piotr Długosz, Szymon Gamarczyk, Aleksander Hojniak, Nataniel Jeleński, Krzysztof Krzak, Krzysztof Paczyński, Szymon Ryba, Krystian Szymczyk.


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców – „6”

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 13 maja 2022 r. – Orliki: Podegrodzie,
    Stary Sącz, Brzezna.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów zgłosiło się 13 zespołów (156 zawodników)
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie
  • Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi
  • Szkoła Podstawowa w Świniarsku
  • Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej
  • Zespół Szkół w Gródku n/Dunajcem
  • Szkoła Podstawowa w Ptaszkowej
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie
  • Szkoła Podstawowa w Stadłach
  • Szkoła Podstawowa w Rytrze
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu
  • Szkoła Podstawowa w Jamnicy
  • Szkoła Podstawowa w Korzennej
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
  1. Zespoły rywalizowały w czterech grupach eliminacyjnych, grając systemem „każdy
    z każdym”. Drużyny, które zajęły 1. miejsca awansowały do fazy finałowej rozgrywek

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

Grupa I – Stary Sącz

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Ptaszkowa Świniarsko 2 : 1
2. Stary Sącz Świniarsko 2 : 2
3. Stary Sącz Ptaszkowa 3 : 0

 

Tabela grupy I:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu 2 4 5 : 2
2. Szkoła Podstawowa w Ptaszkowej 2 3 2 : 4
3. Szkoła Podstawowa w Świniarsku 2 1 3 : 4

 

Grupa II – Stary Sącz

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Gródek n/D Łącko 1 : 5
2. Łososina D. Łącko 2 : 1
3. Łososina D. Gródek n/D 3 : 1

 

Tabela grupy II:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej 2 6 6 : 2
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku 2 3 6 : 4
3. Zespół Szkół w Gródku n/Dunajcem 2 0 2 : 8
4. Szkoła Podstawowa w Mszalnicy 3 0 2 : 6

 

Grupa III – Podegrodzie

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Korzenna Stadła 1 : 0
2. Muszyna Korzenna 2 : 1
3. Stadła Muszyna 1 : 3

 

Tabela grupy III:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie 2 6 5 : 2
2. Szkoła Podstawowa w Korzennej 2 3 2 : 2
3. Szkoła Podstawowa w Stadłach 2 0 1 : 4

 

Grupa IV – Brzezna

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Rytro Grybów 1 : 2
2. Jamnica Nowa Wieś 0 : 2
3. Grybów Nowa Wieś 4 : 0
4. Rytro Jamnica 1 : 0
5. Grybów Jamnica 1 : 0
6. Nowa Wieś Rytro 1 : 0

 

Tabela grupy IV:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie 3 9 7 : 1
2. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi 3 6 3 : 4
3. Szkoła Podstawowa w Rytrze 3 3 2 : 3
4. Szkoła Podstawowa w Jamnicy 3 0 0 : 4

 

Grupa finałowa – Brzezna

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Grybów Muszyna 1 : 3
2. Stary Sącz Łososina Dolna 0 : 2
3. Muszyna Łososina Dolna 2 : 2
4. Grybów Stary Sącz 5 : 2
5. Muszyna Stary Sącz 4 : 0
6. Łososina Dolna Grybów 0 : 4

 

Tabela grupy finałowej:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie 3 7 9 : 3
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie 3 6 10 : 5
3. Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej 3 4 4 : 6
4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu 3 0 2 : 11

 

Kolejność   końcowa  w  turnieju:

M-ce Szkoła/Drużyna Nauczyciel/Opiekun
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie Stanisława Piróg
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie Roman Cygnarowicz
3. Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej Anna Pajor
4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu Robert Rams
5. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Leszek Baran
6 – 9. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku Magdalena Śliwińska
Szkoła Podstawowa w Ptaszkowej Stanisław Książkiewicz
Szkoła Podstawowa w Korzennej Jolanta Niemczura
Szkoła Podstawowa w Rytrze Barbara Kożuch
10 – 13. Szkoła Podstawowa w Świniarsku Paweł Łabuda
Zespół Szkół w Gródku n/Dunajcem Janusz Jurkowski
Szkoła Podstawowa w Jamnicy Katarzyna Obrzut
Szkoła Podstawowa w Stadłach Małgorzata Jurkowska
  1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w piłce nożnej chłopców zdobył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie, który uzyskał awans na zawody rejonowe (06.06.2022 r. – Brzezna).
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Piotr Długosz, Szymon Gamarczyk, Aleksander Hojniak, Nataniel Jeleński, Krzysztof Krzak, Krzysztof Paczyński, Szymon Ryba, Krystian Szymczyk,
  3. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszego zawodnika turnieju, którym został Nataniel Jeleński z Muszyny.

Sprawozdanie – piłka nożna 6 – IM

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN