1

Zuzanna Matusiewicz i Dawid Trojanowski mistrzami w tenisie stołowym

Opublikowano 7 marca 2017

W Zespole Szkół w Gródku n/Dunajcem 7 marca br. rozegrano turniej tenisa indywidualnego stołowego dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Celem imprezy była popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrzów powiatu w kategorii dziewcząt i chłopców oraz reprezentacji na zawody rejonowe (6 najlepszych zawodniczek i zawodników). 

Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w kategorii dziewcząt zdobyła Zuzanna Matusiewicz z Czarnego Potoku, drugie miejsce zajęła Wiktoria Uszko z Miłkowej, trzecie Gabriela Matląg z Klęczan. Wśród chłopców najlepszym zawodnikiem był Dawid Trojanowski z Siennej, drugie miejsce wywalczył Marcin Olesiak z Chełmca, a trzecie Jakub Faron ze Szczereża.


P1130503

Wiktoria Uszko, Zuzanna Matusiewicz, Gabriela Matląg


P1130516

Marcin Olesiak, Dawid Trojanowski, Jakub Faron


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkół w Gródku n/Dunajcem.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 7 marca 2017 r. Zespół Szkół w Gródku n/Dunajcem.
  3. Cel imprezy – popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrzów powiatu w kategorii dziewcząt i chłopców oraz reprezentacji na zawody rejonowe (6 najlepszych zawodniczek i zawodników).
  4. Prawo gry w mistrzostwach powiatu mieli uczniowie szkół podstawowych wyłonieni w zawodach międzygminnych (po 6 najlepszych zawodniczek i zawodników z czterech finałów międzygminnych). Do zawodów zgłosiło się 21 zawodniczek z 14 szkół i 20 zawodników z 12 szkół podstawowych. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym „do dwóch przegranych”, mecze do 3 wygranych setów.
  1. Kolejność dziewcząt w turnieju:
M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. Zuzanna Matusiewicz Czarny Potok Rafał Serafin
2. Wiktoria Uszko Miłkowa Magdalena Szubryt
3. Gabriela Matląg Klęczany Anna Wcześny
4. Zuzanna Plata Długołęka-Świerkla Krzysztof Gąsiorowski
5. Marta Wolak Lipie Zygmunt Opiło
6. Martyna Plata Długołęka-Świerkla Krzysztof Gąsiorowski
7. Wiktoria Kosakowska Żbikowice Sabina Ciastoń
8. Aleksandra Brudzińska Łyczana Magdalena Szubryt
9 – 12. Zuzanna Łatka Lipnica Wielka Wojciech Małyk
  Edyta Nowak Miłkowa Magdalena Szubryt
  Gabriela Gromala Czarny Potok Rafał Serafin
  Marcelina Gołąb Łęka Szymon Potoczek
13 – 16. Anna Jawor Zagorzyn Marta Chlipała
  Anna Baran Krynica-Zdrój 2 Dawid Gomółka
  Anna Łukaszczyk Krynica-Zdrój 2 Dawid Gomółka
  Natalia Nosal Krynica-Zdrój 2 Dawid Gomółka
17 – 21. Emilia Grzybowska Niskowa Marcin Jańczy
  Karolina Wąchała Zagorzyn Marta Chlipała
  Katarzyna Majerska Jazowsko Grażyna Grońska
  Ewelina Serafin Witowice Dolne Dariusz Czech
  Amelia Plata Jazowsko Grażyna Grońska

 

Kolejność chłopców w turnieju:

M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. Dawid Trojanowski Sienna Dominika Zielińska
2. Marcin Olesiak Chełmiec Adam Oratowski
3. Jakub Faron Szczereż Maria Pancerz
4. Damian Mrówka Czarny Potok Rafał Serafin
5. Piotr Bochenek Ptaszkowa 2 Tomasz Kiełbasa
6. Marek Sopata Szczereż Maria Pancerz
7. Sergiusz Gołąb Tęgoborze Katarzyna Barucha
8. Kacper Klima Żbikowice Sabina Ciastoń
9 – 12. Mateusz Kuś Gródek n/Dunajcem Dominika Zielińska
  Karol Piksa Czarny Potok Rafał Serafin
  Sebastian Szabla Czarny Potok Rafał Serafin
  Damian Kiełbasa Siołkowa Piotr Fyda
13 – 16. Kacper Krzak Długołęka-Świerkla Krzysztof Gąsiorowski
  Jakub Czuba Krynica-Zdrój 2 Dawid Gomółka
  Albert Popiela Krynica-Zdrój 2 Dawid Gomółka
  Kamil Niepsuj Siołkowa Piotr Fyda
17 – 20. Martin Gołąb Tęgoborze Katarzyna Barucha
  Jakub Kwit Zagorzyn Marta Chlipała
  Kacper Lisak Krynica-Zdrój 2 Dawid Gomółka
  Maciej Lichoń Siołkowa Piotr Fyda

 

  1. Podczas zakończenia zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami.
  2. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Zuzanna Matusiewicz z Czarnego Potoku oraz Dawid Trojanowski z Siennej.
  3. Awans na zawody rejonowe (17.03.2016 r. – Limanowa) uzyskali:
    DZIEWCZYNKI:
  • Zuzanna Matusiewicz
  • Wiktoria Uszko
  • Gabriela Matląg
  • Zuzanna Plata
  • Marta Wolak
  • Martyna Plata

 

CHŁOPCY:

  • Dawid Trojanowski
  • Marcin Olesiak
  • Jakub Faron
  • Damian Mrówka
  • Piotr Bochenek
  • Marek Sopata

 

Sprawozdanie – ind – tenis – DZ i CH – SP

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN